Odoo-implementatiediensten in België

Oakland is een officiële Odoo Gold Partner die Odoo implementeert voor Belgische middelgrote ondernemingen van 50 tot 500 medewerkers. Wij werken remote by design, maandag tot en met vrijdag in uw tijdzone (Europe/Brussels): senior consultants, voorstellen met vaste scope in euro, en Peppol, Belgische btw en gelokaliseerde payroll vanaf dag één ingericht.

Het product

Odoo, op het scherm

Vóór de offerte, vóór het budget: dit is de software die uw finance- en operationsleiders elke ochtend openen.

Odoo-directiedashboard met een 90-dagenprestatieoverzicht met salespipeline, voorraadomloopsnelheid, leadconversie en brutomargegrafieken.
Directiedashboard — salespipeline, voorraadomloopsnelheid, leadconversie en brutomarge in één overzicht.
Overzicht van Odoo MRP-productieoperaties op een desktopmonitor, met productieorders, meldingen over materiaalbeschikbaarheid, belasting van werkplekken en afkeurtrend.
Productie — overzicht van MRP-operaties: werkorders, materiaalbeschikbaarheid, belasting van werkplekken, afkeurpercentage.

Standaard Odoo-schermen, geen op maat gemaakte demo-opstelling.

Oakland is een Odoo Gold Partner die Odoo implementeert voor Belgische middelgrote ondernemingen — met Peppol op elke factuur, 21 % btw correct geconfigureerd en Belgische payroll native in het product: Dimona, DmfA en vakantiegeld inbegrepen.
GoldOfficiële Odoo Gold Partner — geregistreerd in de partnerdirectory van odoo.com
104Odoo-klantreferenties op ons partnerprofiel
90%Klantretentie op ons partnerprofiel
17Gemiddeld aantal gebruikers per project — het profiel van middelgrote ondernemingen

Hoe wij met Belgische ondernemingen werken

Remote, met ervaren mensen. Belgische klanten krijgen een vaste leadconsultant, werksessies van maandag tot en met vrijdag in de tijdzone Europe/Brussels en documentatie die net genoeg is voor uw auditors.

Belgische ondernemingen die hun boekhoudpakket ontgroeien

wanneer consolidatie, voorraad of rapportage boven instapboekhouding uitgroeit, brengen wij u over naar Odoo met uw rekeningstelsel (MAR/PCMN) gemapt en gemigreerd.

Belgische dochters van internationale groepen

Odoo multi-company en multi-currency ingericht voor Belgische rapportage naast de groepsconsolidatie.

Tweetalige Belgische ondernemingen

één omgeving in het Nederlands en het Frans — gebruikers, documenten en klantportalen in beide talen, zonder dubbele invoer.

Belgische compliance, ingebouwd in het project

Peppol — e-facturatie is verplicht

sinds 1 januari 2026 moet elke Belgische btw-plichtige onderneming gestructureerde e-facturen versturen én ontvangen in B2B; de tolerantieperiode van de FOD Financiën eindigde op 31 maart 2026. Odoo is een Peppol-accesspoint: uw facturen vertrekken en arriveren zonder tussenlaag.

Belgische btw van 21 %

het normale tarief van 21 % en de verlaagde tarieven van 12 % en 6 % zijn vooraf geconfigureerd in de Belgische localisatie van Odoo, met fiscale posities en het btw-rapport; uw accountant bevestigt de definitieve behandeling vóór de aangiften.

Belgische payroll native

Odoo-payroll is gelokaliseerd voor België: Dimona, DmfA, vakantiegeld, bedrijfsvoorheffing en RSZ-bijdragen berekend in het product — en SODA-imports houden de boekhouding gesynchroniseerd als u bij een sociaal secretariaat blijft.

Intervat en Belgische rapporten

elektronische btw-aangifte via Intervat/MyMinFin, jaarlijkse klantenlisting, intracommunautaire opgave en Intrastat vanuit Odoo — met gecertificeerd kassasysteem (zwarte doos) voor horeca.

Wat wij doen voor Belgische ondernemingen

Odoo-implementatie

volledig project, van discovery tot go-live, met de Belgische configuratie ingebouwd: Peppol, btw, payroll, bankstromen.

Odoo-aanpassing

Odoo Studio-aanpassingen en custom modules afgestemd op uw workflows, upgrade-proof gebouwd.

Odoo-migratie

van uw huidige boekhoudsoftware of ERP naar Odoo — rekeningstelsel (MAR/PCMN) gemapt, met volledige validatie vóór de omschakeling.

Odoo-integratie

webshops, betalingsproviders en BI-tools gekoppeld aan één Odoo-kern.

Odoo-support

beheerde support met afgesproken responstijden.

Odoo-training

per rol, remote en opgenomen, in het Nederlands én het Frans.

Odoo-upgrades

versie-upgrades, bijvoorbeeld van Odoo 18 naar Odoo 19, met volledige regressietests.

Odoo-hosting

Odoo.sh-installatie of self-hosting op uw cloud, geoptimaliseerd en gemonitord.

Hoe een implementatie in België verloopt

De meeste implementaties bij Belgische middelgrote ondernemingen duren 3 tot 6 maanden, van kick-off tot go-live. Voorstellen met vaste scope in euro, honoraria vastgelegd per scope vóór de bouw. De Peppol-, btw- en payrollconfiguratie gebeurt in fase 3 en 4 — niet na de go-live.

  1. Discovery

    1 à 2 weken. Procesmapping, vereisten, succesindicatoren — scopedocument en vaste offerte in euro.

  2. Ontwerp

    2 à 3 weken. Oplossingsblauwdruk: apps, workflows, integraties, gegevensmodel. Schriftelijk goedgekeurd.

  3. Configuratie

    4 à 8 weken. Odoo-configuratie, Studio-aanpassingen, integraties, rolgebaseerde toegang — hier wordt de Belgische localisatie (Peppol, btw, Dimona/DmfA) ingericht.

  4. Migratie

    2 à 4 weken. Gegevensmigratie met validatierondes en gebruikersacceptatietests voordat iets productie raakt.

  5. Go-live

    1 à 2 weken, plus hypercare. Omschakeling, launchsupport en hypercare tot Odoo gewoon uw manier van werken is.

  6. Optimalisatie

    doorlopend. Bijsturing, rapporten en een upgraderoadmap na de go-live.

Sectoren waarin wij Odoo implementeren in België

  1. Discrete en procesindustrie

    MRP, werkplaats en kwaliteitsstromen

  2. Distributie en groothandel

    multi-warehouse, barcodes, aanvulling

  3. Professionele diensten

    projectrentabiliteit, timesheets, facturatie

  4. E-commerce en directe verkoop

    shops, marketplaces en gesynchroniseerde voorraad

  5. Bouw en field service

    kostprijs per project, progressieve facturatie, interventieplanning

  6. Voeding en drank

    receptuurkosten, houdbaarheidstracking, kassa met gecertificeerde zwarte doos voor horeca

  7. Operations — gezondheidszorg en life sciences

    afspraken, voorraad en facturatie voor klinieken en leveranciers

  8. Logistiek en 3PL

    carrierintegraties en magazijnoperaties

  9. SaaS- en technologiebedrijven

    abonnementsfacturatie, omzetrealisatie, van CRM tot incasso

De Odoo-apps die wij door en door kennen

Odoo Boekhouding

native Peppol-facturatie, Belgische btw en Intervat-aangifte; bankstromen in euro

Odoo Voorraad

multi-warehouse, barcodes, lot- en serienummertracking

Odoo CRM

pipeline en forecasts

Odoo Verkoop

offertes, inkooporders, abonnementsfacturatie

Odoo Productie (MRP)

stuklijsten, werkplaats, kwaliteit

Odoo Inkoop

prijsaanvragen en leveranciersaanvulling

Odoo HR

medewerkers, verlof, evaluaties; Belgische payroll gelokaliseerd of SODA-import vanuit uw sociaal secretariaat

Odoo Project

timesheets en projectrentabiliteit

Odoo eCommerce

webshops geïntegreerd met voorraad en verzending

Odoo Kassa (POS)

gecertificeerd kassasysteem (zwarte doos/FDM) voor horeca en retail

Odoo Helpdesk

tickets, servicecontracten, tevredenheid

Odoo Studio

aanpassingen zonder code

Oakland-partneronderzoek

De Odoo-partnermarkt, geteld

Oakland beheert zijn eigen gestructureerde momentopname van de officiële Odoo-partnerdirectory. Zo weten we waar capaciteit schaars is, waar referenties echt zijn en hoe een geloofwaardige implementatiepartner er in uw land uitziet.

165Landen met ten minste één vermelde Odoo-partner
5,073Odoo-partners, gecatalogiseerd over alle niveaus
84,631Gedocumenteerde klantreferenties bij die partners
16.7Referenties per partner, wereldwijd gemiddelde
Odoo-partners en gedocumenteerde klantreferenties per wereldregio, momentopname oktober 2026
RegioLandenPartnersReferenties
Europe401,03728,229
Latin America & the Caribbean341,43519,854
Middle East1367711,753
Africa4161210,138
South Asia83684,761
North America24334,269
Southeast Asia103023,263
Asia-Pacific111762,081
Central Asia & the Caucasus633283

Source: Oakland OPRD — October 2026 snapshot of the official Odoo partner directory.

Bewijs, geen beloften

Elk cijfer op deze pagina komt uit een echt project — wij verzinnen geen resultaten.

Oaklands implementatietrackrecord is verifieerbaar op ons officiële partnerprofiel op odoo.com — 104 klantreferenties, een klantretentie van 90 %, meer dan 150 opgeleverde projecten en meer dan 16 jaar Odoo-ervaring. Vraag ons naar referenties in uw markt.

Vergelijkt u Odoo voor een Belgische middelgrote onderneming?

Wij publiceren eerlijke vergelijkingen — ook wanneer Odoo niet het juiste antwoord is. In dat geval zeggen wij dat en wijzen wij u op wat wel past.

Odoo vs Exact

de meest voorkomende eerste stap voor ondernemingen van onze omvang in België

Odoo vs SAP Business One

implementatiediepte en totale kostprijs voor middelgrote projecten

Odoo vs NetSuite

modulaire licentie versus suite-lock-in, over drie echte jaren

Odoo vs Dynamics 365

functionele diepgang en totale kostprijs voor een middelgroot project

Odoo vs Sage

voor teams die de onderhoudskosten van legacy systemen heroverwegen

Reken eerst zelf

Odoo TCO-calculator

modelleer de kosten over drie jaar in euro: Odoo-licentie, implementatie, hosting en interne inspanning, vergeleken met uw huidige systeem. CTA: Open de TCO-calculator

Odoo ROI-calculator

schat het rendement: bespaarde procesuren, vermeden fouten, geconsolideerde tools. CTA: Open de ROI-calculator

FAQ — Odoo-implementatie in België

Wat kost een Odoo-implementatie in België?

Twee kosten: de Odoo-licentie (per gebruiker per maand, betaald aan Odoo — de actuele tarieven staan op odoo.com/pricing) en de implementatiediensten, geprijsd op scope. Het volledige kader staat op onze prijzenpagina: /be-nl/pricing/

Hoe lang duurt een Odoo-implementatie in België?

De meeste implementaties bij Belgische middelgrote ondernemingen duren 3 tot 6 maanden. De scope beïnvloedt de planning meer dan het aantal medewerkers.

Beheert Odoo de verplichte Peppol-e-facturatie?

Ja — Odoo is een Peppol-accesspoint. Wij configureren uw registratie (EAS 0208, ondernemingsnummer) en het formaat Peppol BIS Billing 3.0, zodat uw Belgische B2B-facturen gestructureerd vertrekken en aankomen, zoals de wet sinds 1 januari 2026 vereist.

Beheert Odoo de Belgische payroll?

Ja — België is een van de weinige landen waar Odoo-payroll echt gelokaliseerd is: Dimona, DmfA, vakantiegeld en bedrijfsvoorheffing in het product. En als u bij een sociaal secretariaat blijft, houden SODA-imports uw boekhouding gesynchroniseerd.

Werken jullie ook in het Frans?

Ja — dezelfde omgeving en hetzelfde projectteam kunnen in het Nederlands en het Frans werken: gebruikers, documenten en portalen in beide talen.

Werken jullie remote met Belgische klanten?

Ja — remote by design, vanuit ons hoofdkantoor in Dubai, maandag tot en met vrijdag in uw tijdzone (Europe/Brussels). Een vaste leadconsultant, gedocumenteerde werksessies. Niemand stapt op een vliegtuig voor een statusvergadering.

Maken jullie deel uit van Odoo?

Nee. Oakland is een onafhankelijk bedrijf en een officiële Odoo Gold Partner, geregistreerd in de partnerdirectory van odoo.com. Odoo S.A. maakt de software; wij implementeren haar.

Wat kost een Odoo-licentie?

De licentie wordt aan Odoo betaald en de tarieven wijzigen — raadpleeg odoo.com/pricing voor de huidige plannen. Onze prijzenpagina toont wat wij voor diensten factureren en hoe beide samenpassen: /be-nl/pricing/

Begin met een kennismakingsgesprek

Eén gesprek met een senior consultant: een eerste lezing van scope, planning en kosten in euro — of het eerlijke antwoord als Odoo niet uw beste optie is.

Gratis adviesgesprek · Vrijblijvend

Neem contact op

WhatsApp
+971 54 289 8664
Bel ons
+971 4 5616 837
Kantoor
Kantoor 1103, Balrasheed Tower 1,
Buhaira Corniche, 43132 Sharjah,
Verenigde Arabische Emiraten