Odoo-implementatiediensten in Nederland

Oakland is officiële Odoo Gold Partner en implementeert Odoo voor het Nederlandse mkb — bedrijven met 50 tot 500 medewerkers. Wij werken remote by design, maandag tot en met vrijdag in uw tijdzone (Europe/Amsterdam): ervaren consultants, vaste prijzen in euro en e-facturatie via Peppol, SBR-aangifte en de Nederlandse payroll-module vanaf dag één geconfigureerd.

Het product

Odoo, op het scherm

Vóór de offerte, vóór het budget: dit is de software die uw finance- en operationsleiders elke ochtend openen.

Odoo-directiedashboard met een 90-dagenprestatieoverzicht met salespipeline, voorraadomloopsnelheid, leadconversie en brutomargegrafieken.
Directiedashboard — salespipeline, voorraadomloopsnelheid, leadconversie en brutomarge in één overzicht.
Overzicht van Odoo MRP-productieoperaties op een desktopmonitor, met productieorders, meldingen over materiaalbeschikbaarheid, belasting van werkplekken en afkeurtrend.
Productie — overzicht van MRP-operaties: werkorders, materiaalbeschikbaarheid, belasting van werkplekken, afkeurpercentage.

Standaard Odoo-schermen, geen op maat gemaakte demo-opstelling.

Oakland is Odoo Gold Partner en implementeert Odoo voor Nederlandse mkb-bedrijven — met e-facturatie via Peppol (de standaard voor de overheid vandaag, voor iedereen morgen), SBR/XBRL-aangifte rechtstreeks naar de Belastingdienst en een Nederlandse payroll-module die Odoo voor maar een handvol landen native levert.
GoldOfficiële Odoo Gold Partner — vermeld in de partnergids van odoo.com
104Odoo-klantreferenties op ons partnerprofiel
90%Klantbehoud op ons partnerprofiel
17Gemiddeld aantal gebruikers per project — het profiel van het mkb

Hoe wij met Nederlandse bedrijven werken

Remote, met ervaren mensen. Nederlandse klanten krijgen een vaste lead-consultant, werksessies maandag tot en met vrijdag in de tijdzone Europe/Amsterdam en documentatie die schoon genoeg is voor uw accountantscontrole.

Nederlandse bedrijven die uit hun boekhoudsoftware groeien

als consolidatie, voorraad of rapportage boven instapboekhouding uitgroeien, brengen wij u naar Odoo — met een gemapt en gemigreerd rekeningschema.

Nederlandse dochters van internationale groepen

Odoo multi-company en multi-valuta ingericht voor Nederlandse rapportage naast de groepsconsolidatie.

Mkb’ers met een externe salarisadministrateur

houdt u de salarisverwerking bij een salarisadministrateur of accountant, dan koppelen we die: personeelsgegevens in Odoo HR, journaalposten in dezelfde boekhouding — zonder breuk in het proces.

Nederlandse compliance, ingebouwd in het project

E-facturatie: besloten voor 2030, nu al de praktijk

op 11 september 2026 besloot het kabinet verplichte B2B-e-facturatie vanaf 1 juli 2030 en digitale rapportage van binnenlandse transacties vanaf 2031 — besloten, maar nog geen wet. Wij richten Peppol (BIS 3.0 / NLCIUS) zo in dat 2030 een configuratie is, geen project. Deelnemers aan de KOR blijven vrijgesteld.

SBR-aangifte via Digipoort

de btw-aangifte gaat als XBRL-rapport via SBR rechtstreeks vanuit Odoo naar de Belastingdienst — met een PKIoverheid-certificaat, geen portaal-login. De kwartaalopgaaf ICP en Intrastat komen uit dezelfde boekhouding.

Nederlandse payroll, native in Odoo

Odoo levert een Nederlandse payroll-module (l10n_nl_hr_payroll) — een van de weinige landen waarvoor dat bestaat. De exacte functionele diepgang toetsen we samen met u in een demo.

Btw 21/9/0 — en de logieswijziging van 2026

logies (hotels, pensions, vakantieparken) ging op 1 januari 2026 van 9% naar 21%. Door fiscale-posities gestuurde btw-mapping vangt zulke wettelijke wijzigingen op zonder herbouw. Gegevens bewaren we 7 jaar, zoals de wet vraagt.

Wat wij voor Nederlandse bedrijven doen

Odoo-implementatie

compleet project van discovery tot go-live, met Nederlandse configuratie ingebouwd: Peppol/e-facturatie, SBR, bankflows.

Odoo-aanpassing

Odoo Studio-aanpassingen en custom modules passend bij uw workflows, upgrade-veilig gebouwd.

Odoo-migratie

van uw huidige boekhouding of ERP naar Odoo — rekeningschema gemapt, met volledige validatie vóór de overschakeling.

Odoo-integratie

webshops, betaalproviders en BI-tools aan één Odoo-kern gekoppeld.

Odoo-support

beheerde support met afgesproken reactietijden.

Odoo-training

rolgebaseerd, remote en opgenomen — voor finance, operations en sales.

Odoo-upgrades

versie-upgrades, bijvoorbeeld van Odoo 18 naar Odoo 19, met volledige regressietests.

Odoo-hosting

Odoo.sh-inrichting of self-hosting in uw cloud, geoptimaliseerd en gemonitord.

Hoe een implementatie in Nederland verloopt

De meeste implementaties in het Nederlandse mkb duren 3 tot 6 maanden van kick-off tot go-live. Vaste prijzen in euro, honoraria scope-gebaseerd vóór de uitvoering vastgelegd. E-facturatie, SBR en payroll worden in fase 3 en 4 geconfigureerd — niet na de go-live.

  1. Discovery

    1–2 weken. Procesmapping, requirements, succesmetrics — scopedocument en een vaste prijs in euro.

  2. Design

    2–3 weken. Oplossingsblueprint: apps, workflows, integraties, datamodel. Schriftelijk vrijgegeven.

  3. Configuratie

    4–8 weken. Odoo-configuratie, Studio-aanpassingen, integraties — hier ontstaat de Nederlandse lokalisatie (Peppol/e-facturatie, SBR-aangifte, payroll).

  4. Migratie

    2–4 weken. Datamigratie met validatieronden en gebruikersacceptatietests, voordat iets de productie raakt.

  5. Go-live

    1–2 weken plus hypercare. Overschakeling, begeleiding bij de start en hypercare, tot Odoo gewoon uw manier van werken is.

  6. Optimalisatie

    doorlopend. Aanpassingen, rapportages en een upgrade-roadmap na de go-live.

Branches waarin wij Odoo in Nederland implementeren

  1. Discrete en procesindustrie

    MRP, werkplaats en kwaliteitsflows

  2. Handel en groothandel

    meerdere magazijnen, barcodes, aanvulling

  3. Zakelijke dienstverlening

    projectrendement, urenregistratie, facturatie

  4. E-commerce en directe verkoop

    shops, marktplaatsen en gesynchroniseerde voorraad

  5. Bouw en buitendienst

    projectcalculatie, termijnstaten, inzetplanning

  6. Food en horeca

    receptuurcalculatie, THT-tracking, kassasnelheid

  7. Operations — zorg en life science

    afspraken, voorraad en facturatie voor klinieken en toeleveranciers

  8. Logistiek en 3PL

    vervoerdersintegraties en magazijnbedrijf

  9. SaaS- en technologiebedrijven

    abonnementsfacturatie, omzetrealisatie, van CRM tot betaling

De Odoo-apps die wij uit het hoofd kennen

Odoo Boekhouding

e-facturatie via Peppol, SBR-aangifte via Digipoort; bankflows in euro

Odoo Voorraad

meerdere magazijnen, barcodes, lot- en serienummertracking

Odoo CRM

pipeline en forecasts

Odoo Verkoop

offertes, orders, abonnementsfacturatie

Odoo Productie (MRP)

stuklijsten, werkplaats, kwaliteit

Odoo Inkoop

aanvragen en leveranciersaanvulling

Odoo Personeel

medewerkers, verlof, beoordelingen — met de Nederlandse payroll-module, of gekoppeld aan uw salarisadministrateur

Odoo Project

urenregistratie en projectrendement

Odoo eCommerce

webshops geïntegreerd met voorraad en verzending

Odoo Kassasysteem (POS)

winkelkassa gekoppeld aan voorraad en boekhouding

Odoo Helpdesk

tickets, servicecontracten, tevredenheid

Odoo Studio

aanpassingen zonder code

Oakland-partneronderzoek

De Odoo-partnermarkt, geteld

Oakland beheert zijn eigen gestructureerde momentopname van de officiële Odoo-partnerdirectory. Zo weten we waar capaciteit schaars is, waar referenties echt zijn en hoe een geloofwaardige implementatiepartner er in uw land uitziet.

165Landen met ten minste één vermelde Odoo-partner
5,073Odoo-partners, gecatalogiseerd over alle niveaus
84,631Gedocumenteerde klantreferenties bij die partners
16.7Referenties per partner, wereldwijd gemiddelde
Odoo-partners en gedocumenteerde klantreferenties per wereldregio, momentopname oktober 2026
RegioLandenPartnersReferenties
Europe401,03728,229
Latin America & the Caribbean341,43519,854
Middle East1367711,753
Africa4161210,138
South Asia83684,761
North America24334,269
Southeast Asia103023,263
Asia-Pacific111762,081
Central Asia & the Caucasus633283

Source: Oakland OPRD — October 2026 snapshot of the official Odoo partner directory.

Bewijs in plaats van beloften

Elk getal op deze pagina komt uit een echt project — wij verzinnen geen resultaten.

Oaklands implementatiestaat is te controleren op ons officiële odoo.com-partnerprofiel — 104 klantreferenties, 90% klantbehoud, meer dan 150 opgeleverde projecten en meer dan 16 jaar Odoo-ervaring. Vraag ons naar referenties in uw markt.

Vergelijkt u Odoo voor een Nederlands mkb-bedrijf?

Wij publiceren eerlijke vergelijkingen — ook waar Odoo niet het juiste antwoord is. Dan zeggen we dat, en laten we zien wat wél past.

Odoo vs AFAS

de klassieke Nederlandse mkb-vraag — Nederlands boekhoudpakket of een internationale suite

Odoo vs SAP Business One

implementatiediepte en totale kosten voor mkb-projecten

Odoo vs NetSuite

modulaire licentie tegenover suite-lock-in, over drie echte jaren

Odoo vs Dynamics 365

functionele diepgang en totale kosten voor een mkb-project

Odoo vs Sage

voor teams die de onderhoudskosten van hun legacy-systemen herwegen

Reken eerst zelf

Odoo TCO-calculator

modelleer de kosten over drie jaar in euro: Odoo-licentie, implementatie, hosting en interne inspanning vergeleken met uw huidige systeem. CTA: TCO-calculator openen

Odoo ROI-calculator

schat het rendement: bespaarde procesuren, vermeden fouten, geconsolideerde tools. CTA: ROI-calculator openen

FAQ — Odoo-implementatie in Nederland

Wat kost een Odoo-implementatie in Nederland?

Twee kostenblokken: de Odoo-licentie (per gebruiker per maand, aan Odoo betaald — actuele tarieven op odoo.com/pricing) en de implementatiediensten, scope-gebaseerd geprijsd. Het complete kader vindt u op onze prijspagina: /nl-nl/pricing/

Hoe lang duurt een Odoo-implementatie in Nederland?

De meeste implementaties in het Nederlandse mkb duren 3 tot 6 maanden. De scope beïnvloedt de planning meer dan het aantal medewerkers.

Is e-facturatie al verplicht in Nederland?

Voor leveranciers van de rijksoverheid: ja, sinds november 2019 moeten overheidsorganisaties gestructureerde e-facturen kunnen ontvangen en verwerken. Voor B2B nog niet — maar op 11 september 2026 heeft het kabinet besloten B2B-e-facturatie verplicht te stellen vanaf 1 juli 2030 (binnenlandse digitale rapportage vanaf 2031). Besloten, maar nog geen wet: het wetsvoorstel wordt voor de zomer van 2027 verwacht. Een pdf per e-mail straks niet meer voldoende is — wij richten Peppol/NLCIUS nu al in.

Kan Odoo de Nederlandse salarisverwerking?

Ja — Odoo levert een Nederlandse payroll-module (l10n_nl_hr_payroll), een van de weinige landen waarvoor Odoo payroll native aanbiedt. De exacte functionele diepgang toetsen we samen in een demo. Werkt u met een salarisadministrateur, dan koppelen we die: Odoo HR voert de personeelsgegevens en de journaalposten landen in dezelfde boekhouding.

Hoe werkt de btw-aangifte vanuit Odoo?

Odoo genereert het Nederlandse belastingrapport als XBRL en verstuurt het via SBR over Digipoort rechtstreeks naar de Belastingdienst — daarvoor is een PKIoverheid-certificaat nodig, geen portaal-login. De kwartaalopgaaf ICP, Intrastat en de XAF-auditexport van het grootboek komen uit dezelfde administratie. Gegevens blijven 7 jaar bewaard.

Werken jullie remote met Nederlandse klanten?

Ja — remote by design, vanuit ons hoofdkantoor in Dubai, maandag tot en met vrijdag in uw tijdzone (Europe/Amsterdam). Een vaste lead-consultant, gedocumenteerde werksessies. Niemand stapt voor een statusmeeting in het vliegtuig.

Horen jullie bij Odoo?

Nee. Oakland is een onafhankelijk bedrijf en officiële Odoo Gold Partner, vermeld in de partnergids van odoo.com. Odoo S.A. ontwikkelt de software; wij implementeren die.

Wat kost een Odoo-licentie?

De licentie wordt aan Odoo betaald en de tarieven wijzigen — odoo.com/pricing toont de actuele pakketten. Onze prijspagina laat zien wat wij voor diensten rekenen en hoe beide samenpassen: /nl-nl/pricing/

Begin met een kennismakingsgesprek

Een gesprek met een ervaren consultant: een eerste inschatting van scope, planning en kosten in euro — of het eerlijke antwoord als Odoo niet uw beste optie is.

Gratis adviesgesprek · Vrijblijvend

Neem contact op

WhatsApp
+971 54 289 8664
Bel ons
+971 4 5616 837
Kantoor
Kantoor 1103, Balrasheed Tower 1,
Buhaira Corniche, 43132 Sharjah,
Verenigde Arabische Emiraten